V pražských Ďáblicích začalo po sklizni hořet pole. Jeden člověk se při rozsáhlém požáru popálil

Několik profesionálních jednotek Hasičského záchranného sboru Praha likvidovalo v sobotu po 16. hodině spolu s dobrovolnými hasiči a Vojenskou jednotkou letiště Kbely požár pole u Řepné ulice v Praze Ďáblicích. Oheň spálil plochu o rozloze 300 × 1000 metrů. Jeden člověk byl popálen. Škoda na poli byla vyčíslena na 120 tisíc korun a příčinou bylo neprokázané zavinění cizí osobou, sdělily mluvčí hasičů a záchranné služby.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 20:15 1. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasici_200801-164414_ada.jpg

Na poli v sobotu probíhala sklizeň | Zdroj: Twitter Hasiči Praha

Podle původních informací hasiči vyjeli k požáru pole o rozsahu 200 krát 100 metrů, nakonec ale oheň zasáhl výrazně větší plochu, podle mluvčí hasičů Kateřiny Suchánské posekané i neposekané části pole. Na hašení se podíleli hasiči ze sedmi stanic a vojenská jednotka z nedalekého kbelského letiště.

„Pro jednu osobu si velitel zásahu zavolal záchrannou službu,“ informovali hasiči. Podle mluvčí záchranné služby Jany Poštové si záchranáři převzali popáleného muže, byl ale při vědomí.

Na twitteru později uvedla, že 28letý muž utrpěl drobné popáleniny na nohách, záchranáři jej na místě ošetřili a po podepsání negativního reverzu nechali na místě.  

Pro Prahu stejně jako pro další kraje v severozápadní polovině Čech platí do odvolání upozornění meteorologů na nebezpečí vzniku požárů. Důvodem jsou vysoké teploty a trvající sucho.

Pražský magistrát v reakci na to zakázal v hlavním městě rozdělávání ohňů na rizikových místech. Zapršet by mohlo až v neděli, kdy se podle meteorologů mají v Čechách a na západě Moravy ojediněle objevit silné bouřky.

ada, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme