Na Štědrý den bylo v Česku 44 požárů, jeden člověk při nich zemřel

Na Štědrý den hořelo v Česku na 44 místech, což je o 16 méně než loni. Stejně jako před rokem při nich zemřel jeden člověk. Počet zraněných klesl o pět na 17. Informovala o tom mluvčí hasičů Nicole Zaoralová. V úterý ráno pak pak hořelo v podkroví domu ve Vršovicích, škoda je milion korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražští hasiči zasahovali na Štědrý den také u požáru na Černém mostě | Foto: Radek Krahulík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

Nejčastěji na Štědrý den hořelo v Plzeňském a Ústeckém kraji, kde bylo po šesti požárech. Nejméně hořelo v Pardubickém kraji, kde hasiči vyjeli k jednomu ohni.

Požár vánočního stromku na Žižkově si vyžádal jednu oběť. Policisté zjišťují, zda šlo o technickou závadu

Číst článek

Pražští hasiči zasahovali na Štědrý den u tří požárů vánočních stromků. Při jednom z nich v Lucemburské ulici na Žižkově zemřela přibližně čtyřicetiletá žena, další tři lidé utrpěli zranění.

Mezi zraněnými bylo i malé dítě. Dívka ve věku 2,5 roku utrpěla lehké zranění, preventivně však byla také odvezena na vyšetření do nemocnice.

„Proč začal vánoční strom hořet, zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR. Pravděpodobně ale vznikl od prskavky,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na Černém Mostě museli pak večer hasiči 19 lidí evakuovat. Zachránili také čtyři kočky a psa. Celková škoda po pražských požárech je zhruba 600 tisíc korun.

VIDEO: Od stromečku za 45 vteřin lehne byt popelem. ‚Otevřený oheň je třeba vnímat,‘ vzkazují hasiči

Číst článek

Kromě požárů vánočních stromků vzniklých od svíček a prskavek museli hasiči zasahovat u 44 dopravních nehod. Celkem hasiči v pondělí vyjeli ke 297 událostem, což zhruba odpovídá dlouhodobému dennímu průměru.

V úterý ráno pak ještě hořelo v podkroví obytného domu v Přípotoční ulici ve Vršovicích. Hasiči dostali požár pod kontrolu za několik desítek minut, nájemníky evakuovat nemuseli.

„Vyšetřovatel pražských hasičů odhadl škodu na jeden milion korun, příčina požáru je v šetření“ dodal Kavka.

Loni na Štědrý den bylo v Česku 60 požárů. Zemřel při nich jeden člověk v Horní Bečvě na Vsetínsku. Většinou hořelo v bytech a domech.

Požáry nejčastěji vznikly od prskavek, svíček a otevřeného ohně. Nejtragičtější rok za poslední dekádu byl 2007, kdy na Štědrý den zahynuli tři lidé.

Největší škodu během Štědrého dne pak způsobil požár z roku 2009. Ve sklářské hale v Heřmanově Huti na severním Plzeňsku tehdy začalo hořet po úniku taveniny a výbuchu tlakových lahví skladovaných v hale. Oheň nikoho nezranil, škoda ale dosáhla 250 milionů korun.

ako, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme