V Košťanech na Teplicku došlo k výbuchu a požáru. Nejméně pět lidí je zraněných

Při výbuchu propanbutanové lahve v závodě v Košťanech na Teplicku se vážně zranilo pět lidí. Tři lidé utrpěli velmi vážná poranění a záchranáři je transportují do vinohradské nemocnice na popáleninové centrum. Pro jednoho člověka přiletěl vrtulník z Prahy, dalšího převáží vrtulník z Ústí a třetí jede sanitkou.

Aktualizujeme Košťany Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další dvě osoby sanitky vezou do ústeckého traumacentra. Řekl to mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. ČTK to řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Další výbuch podle hasičů nehrozí.

Událost se stala ve čtvrtek po 11.00 v Hornické ulici. „Evakuováni byli všichni pracovníci z haly, což by mělo být 15 lidí. Evakuace okolí podle hasičů není nutná,“ řekla mluvčí teplické policie Ilona Gazdošová. Na místo vyjeli kriminalisté.

Do firmy, která provádí revize propanbutanových lahví, přijelo několik desítek hasičů z šesti jednotek.

„Vybuchl zbytkový propanbutan v servisované lahvi,“ řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan. Hasiči ochlazují propanbutanové lahve uvnitř budovy.

Plyn již nehoří. Nebezpečí dalšího výbuchu nehrozí, uvedli hasiči ve 12:20 na facebooku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme