Ve Ždánicích na Hodonínsku hoří průmyslová hala, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň požárního poplachu

V průmyslovém areálu ve Ždánicích na Hodonínsku hoří jedna z hal, hasičům se podařilo lokalizovat ohnisko požáru. Oheň už se dál nešíři. Hasiči vyhlásili zvláštní, tedy nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka jsou na místě i záchranáři, ale zatím to vypadá, že se nikdo nezranil. Příčina požáru není známa, škoda se bude také zjišťovat později, podle mluvčího ale nebude malá.

Žďánice (Aktualizováno: 23:33 9. 6. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Ždánicích na Hodonínsku hoří jedna z průmyslových hal

Ve Ždánicích na Hodonínsku hoří jedna z průmyslových hal | Zdroj: Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje

„Na hale došlo k proboření střechy. My můžeme zasahovat pouze zvenku, takže máme postavenou výškovou techniku a z ní hasíme několika vodními proudy,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí hasičů Jan Dvořák. 

Hasiči zastavili šíření požáru lesa u Bublavy v Krušných horách. Letecké hašení je ukončeno

Číst článek

Podle mluvčího nelze také říct, jak dlouho zásah potrvá, hasiči jsou podle něj připraveni na zásah po celou noc. O požáru informovali hasiči Jihomoravského kraje na twitteru a požádali místní, aby zavřeli okna a pokud je to možné, aby nevycházeli. 

Požár měli hasiči podle mluvčího nahlášený krátce před 19.00, na místě události jich zasahuje více než sto a sjíždějí se stále další přivolané hasičské jednotky. Vzhledem k vyhlášení zvláštního stupně zásah na místě řídí ředitel jihomoravských hasičů Jiří Pelikán.

Podle mluvčího hasiči na místě budou likvidovat zřejmě i nějaké uniklé chemické látky, na místo proto jede i chemická laboratoř hasičů. Není zřejmé, o jaké látky jde. 

Hasiči podle mluvčího preventivně zřizují i dekontaminační stanoviště, zatím ho nebylo třeba použít. Laboratoř podle mluvčího také monitoruje ovzduší, výsledky mluvčí zatím nezná. Kromě pozemní techniky hasiči nasadili i dron k mapování situace shora.

Požár se odehrává v areálu firmy CVP Galvanika, která se podle svého webu zabývá protikorozní povrchovou úpravou kovových výrobků. Má čtyři provozy, z toho dva ve Ždánicích. Jeden z těchto provozů je zcela nový, jeho stavba byla zahájena v roce 2020 a zkušební provoz se rozjel na konci roku 2022.

Alena Hesová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme