U Otrokovic na Zlínsku hoří trafostanice. Nedaleko nájezdu na dálnici D55 zasahují hasiči

Hasiči likvidují v rozvodně poblíž Otrokovic na Zlínsku požár transformátoru. Z místa v pondělí odpoledne stoupal hustý tmavý kouř, který byl viditelný kilometry daleko. Žádné zranění není hlášeno, uvedl mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček. Podle Hany Klímové, mluvčí společnosti ČEPS, které zařízení patří, neohrozí událost dodávky elektrické energie.

Otrokovice, Zlínsko (Aktualizováno: 17:16 19. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informaci o požáru přijali hasiči kolem 15.30. Vyjížděly k němu dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky. „Před 16.30 jsme zahájili hasební práce. Jednotky totiž musely vyčkat, až bude zařízení odpojené od elektrické energie,“ uvedl Řezníček. Na určení příčiny vzniku požáru a výše způsobených škod je podle něj příliš brzy, velitel zásahu zatím neohlásil ani jeho likvidaci.

Oheň zasáhl transformátor T401. „Na zabezpečení dodávek elektrické energie v regionu požár nebude mít vliv,“ řekla Klímová. Kromě hasičů podle ní na místě zasahují i pracovníci společnosti ČEPS.

U požáru transformátoru zasahovali hasiči v rozvodně v Otrokovicích také loni v prosinci. Podle vyšetřovatele tehdy vybuchl transformátor napětí, což poškodilo i dva sousední transformátory. Způsobenou škodu odborníci vyčíslili zhruba na 1,5 milionu korun, událost způsobila asi sedmiminutový výpadek dodávek elektrické energie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme