Požár historické chaty Solárka se podařilo uhasit

Po 17hodinovém boji se hasičům podařilo zlikvidovat požár historické chaty Solárka u Frýdlantu nad Ostravicí. Plameny zcela zničily dvě třetiny dřevěné stavby z třicátých let minulého století. Podle vyšetřovatele Ivo Šroma hasiči doutnající spáleniště stále ještě kontrolují. Šrom už stanovil tři vyšetřovací verze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár střechy | Foto: Jan Rosenauer

Historická turistická chata Solárka u Frýdlantu nad Ostravicí začala hořet včera večer. Jak nám potvrdil vyšetřovatel hasičského záchranného sboru Frýdek-Místek Ivo Šrom, podle předběžných dohadů byla škoda vyčíslena na 3,5 miliónu korun. "Při požáru došlo prakticky k vyhoření dvou třetin toho objektu. Nedá se v tuto chvíli jednoznačně říct, co bylo příčinou vzniku požáru. Verze můžou být buď úmyslné zapálení nebo v souvislosti s nějakým nedbalostním jednáním."

Technická závada je podle něj nepravděpodobná. Budova totiž byla odpojena od přívodu elektrické energie. Škodu hasiči předběžně vyčíslili na 3,5 miliónu korun. Majitelka ji ale odhaduje na 11 miliónů.

Markéta Kaclová, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme