Po požáru pražského hotelu zůstávají v péči lékařů dva zranění. Škoda přesáhne 20 milionů

Po sobotním požáru hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici zůstávají v nemocnicích dva zranění. Ostatní byli propuštěni. Vyplynulo to z dosavadních zjištění od mluvčích nemocnic, kam záchranáři po požáru rozvezli raněné. Celkové škody na majetku podle policie a hasičů přesáhnou 20 milionů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ohořelé stěny hotelu | Zdroj: Policie ČR

Sobotní požár hotelu v Náplavní ulici v Praze vyšetřují policisté jako obecné ohrožení z nedbalosti. O život přišel jedenadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka. V nemocnici pak těžkým zraněním podlehly dvě ženy. Totožnost jedné z nich se kriminalistům podařilo potvrdit v průběhu pondělí. „Jedná se o ženu ze Spolkové republiky Německo, ročník narození 1997," uvedla policie.

Vyšetřovatelé už informovali zastupitelské úřady zemí, odkud oběti zřejmě pochází. Hotel podle mluvčího hasičů Martina Kavky poškodily hlavně zplodiny požáru. „Společně s policií jsme částku potvrdili. Předpokládáme, že to bude okolo 20 milionů, částka ale může být ještě vyšší,“ dodal Kavka. Požár patří mezi nejtragičtější v Česku.

Přes 40 zraněných

Záchranáři podle informací na svém webu vyšetřili při zásahu u požáru 34 lidí a do nemocnic převezli osm lidí, z toho čtyři museli oživovat.

Jednoho člověka, kterého resuscitovali, záchranáři podle předchozích informací předali vinohradské nemocnici. Její mluvčí Markéta Ehrenbergerová řekla, že zraněný v nemocnici nadále zůstává, bližší informace k tomu ale neuvedla. Nepotvrdila ani to, zda je ve vážném stavu.

Další zraněný při požáru je v motolské nemocnici. Pracovnice tamního tiskového oddělení řekla, že do nemocnice byli po požáru dovezeni dva pacienti, přičemž jeden byl propuštěn v neděli a druhý, těžce raněný, zůstává hospitalizován. Ústřední vojenská nemocnice v Praze přijala po požáru jednoho pacienta, který se nadýchal zplodin. Po ošetření v ní zůstal na pozorování a v neděli byl propuštěn, řekla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Nejvíce zraněných po požáru převzala Všeobecná fakultní nemocnici v Praze, kde posléze zemřely na udušení kouřem dvě přivezené ženy. Jedna v sobotu večer a druhá v neděli ráno. Dva lehce zranění byli o víkendu podle mluvčího nemocnice Michala Schneidra propuštěni.

Podle dřívějších informací mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové mezi zraněnými nebyli žádní pacienti s popáleninami, dominovaly případy, kdy se lidé nadýchali kouře. Mezi lehce zraněnými byli i dva hasiči.

Filip Titlbach, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme