V areálu bývalého podniku Tesla Hradec Králové hořelo, škoda přesáhne milion korun

Pět hasičských jednotek v pondělí likvidovalo požár v areálu bývalého státního podniku Tesla v Hradci Králové v ulici Víta Nejedlého. Hořela tam výrobní technologie. Požár vypukl ve čtvrtém patře budovy, jedna osoba utrpěla lehké zranění. Podle předběžných odhadů bude škoda přes jeden milion korun.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 22:03 3. 9. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Leoš Kučera | Zdroj: HZS Praha

Hasiči přijali oznámení o požáru v 19.43. „Požár jsme lokalizovali. Už nehoří. Kontrolujeme střechu, jestli nedošlo k prohoření a procházíme objekt, jestli nejsou někde skrytá ohniska. Objekt se nyní odvětrává,“ řekla kolem 21.30 mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Když požár propukl, bylo na místě několika zaměstnanců, kteří stihli budovu opustit. „Došlo ke zranění jedné osoby, podle záchranářů šlo o lehké zranění,“ dodala Götzová.

Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Na místě měli také protiplynový kontejner se zásobou dýchací techniky. „Pravděpodobně šlo o technickou závadu,“ řekla ČTK hradecká policejní mluvčí Iva Kormošová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme