Při požáru na Třebíčsku uhořelo na 6000 kachen, škoda je přes tři miliony korun

V Jaroměřicích nad Rokytnou shořela ve středu nad ránem jedna z hal společnosti Agro-V. Bylo v ní asi 6000 kachen, všechny uhynuly. Škoda je přes tři miliony korun, příčinu požáru vyšetřovatelé prozatím neznají. Informovala o tom mluvčí hasičů Petra Musilová. Objekt stál v místní části Ratibořice.

Jaroměřice nad Rokytnou (Aktualizováno: 11:31 30. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

O požáru se hasiči dozvěděli asi 40 minut po půlnoci. Podle mluvčí hasičů byl velkého rozsahu. „Uvnitř bylo podle majitele asi 6000 kachen, které se nepodařilo zachránit,“ doplnila mluvčí hasičů Petra Musilová.

K požáru přijely tři hasičské jednotky. Do šesté hodiny ranní hasiči rozebírali konstrukci a dohašovali ohniska požáru.

„Hasiči byli opravdu profesionální a zachránili další haly, které jsou blízko sebe, a hrozilo jejich shoření. U té jedné už se ale nedalo nic dělat,“ uvedl ředitel společnosti Agro-V Stanislav Hubálek.

Vyšetřovatelé byli na místě požáru už v noci a dopoledne se tam vrátili. Příčinu požáru zatím nestanovili. „Předpokládáme ale, že to bude něco z technického zařízení, je tam hodně zařízení včetně tepelného zdroje na plyn, který tam hoří a ohřívá halu,“ doplnil Hubálek.

Škoda je předběžně vyčíslena na 3 130 000 korun. „S úhradou by nám mohla pomoct pojistka, ale zatím jsem to neřešil,“ podotkl Hubálek. A dodal, že přednost má zajištění provozu v další hale, ve které je přes 6000 týden starých kachen.

Další dvě haly se budou drůbeží plnit příští týden. „Vozíme jednodenní kachny, tyhle chudinky žily tři nebo čtyři dny,“ řekl k mrtvým zvířatům Hubálek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme