Požár kabelů přerušil provoz mezi Hlavním nádražím a Smíchovem

Provoz vlaků mezi pražským Hlavním nádražím a Smíchovem se odpoledne zastavil. Důvodem je požár ve výhybně Vyšehrad, při kterém plameny poškodily zabezpečovací kabely. Úsek se zřejmě podaří zprovoznit až ve čtvrtek večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

osobní vlak

osobní vlak | Foto: Jan Rosenauer

Jak Radiožurnálu řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský, všechny osobní vlaky i rychlíky ve směru na Beroun a Plzeň zatím začínají i končí cestu ve stanici Praha - Smíchov.

"Některé rychlíky z Ústí na Labem a Chebu končí na nádraží v Holešovicích a z Hradce Králové na nádraží ve Vysočanech," doplnil Šťáhlavský. Cestujícím doporučil využít k dopravě mezi stanicemi metro nebo tramvaje, jízdenky na náhradní dopravu vydávají pokladny na nádražích.

Požár vypukl kolem 16. hodiny v blízkosti ulice Na Slupi, kde vede pod železnicí podchod. Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Pavla Hally hořelo přibližně dva až deset metrů zabezpečovacích a telekomunikačních kabelů. Příčina vzniku ohně zatím není známa, policisté spolu s drážními hasiči šetří i možné cizí zavinění.

Mimo provoz je v Praze i stanice Vršovice, kde dělníci stále pracují na opravách technického zařízení poničeného sobotní srážkou posunovací lokomotivy s rychlíkem. Odklonem přes Vršovice bude podle Hally možné směřovat všechny spoje ze Smíchova až na Hlavní nádraží, mluvčí však nedokázal odhadnout, kdy práce skončí.

Přečtěte si také:
Trať v Praze Vršovicích zprovoznily České dráhy po sobotní nehodě jen částečně
Požár vyřadil zabezpečení trati na Novém spojení v Praze
Krádež kabelů zastavila vlaky mířící na Masarykovo nádraží v Praze

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme