Požár kamionu zavřel na zhruba 15 hodin Lochkovský tunel v Praze. Škodu vyčíslili hasiči na 2,5 milionu

Lochkovský tunel na Pražském okruhu byl ve středu zhruba 15 hodin uzavřený ve směru k letišti. Po půlnoci tam hořel kamion s potravinami. Uzavření tunelu způsobovalo dopravní komplikace na objízdných trasách, jako je Jižní spojka nebo Vídeňská ulice. Tvořily se tam kolony. Provoz v tunelu byl obnoven kolem 15.00, řekl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Video Praha (Aktualizováno: 15:46 10. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předběžná škoda činí podle hasičů 2,5 milionu korun. Příčina požáru se zjišťuje, nikdo se při něm nezranil. Kvůli zavření Lochkovského tunelu byl neprůjezdný také navazující Komořanský tunel ve směru k letišti.

Podle dopoledních informací Pražské integrované dopravy na twitteru stály autobusy MHD v kolonách, cestující tak měli počítat se zpožděním. Kolony se vytvořily ve Strakonické, na Barrandově mostě, Jižní spojce, v Modřanské ulici a ve Vídeňské.

„Zpoždění autobusů zatím nepřesahuje 15 minut. Nejhůře je na tom však linka 125 směrem na Smíchov, která nabírá zpoždění až 30 minut,“ uvedl PID dopoledne.

Sníh v elektroinstalaci v Praze vyřadil třetinu vlaků City Elephant. Zamrzají i výhybky

Číst článek

Kabina kamionu začala hořet kolem půlnoci, později se požár rozšířil i do izolace návěsu. Zasažená izolace a vyhledávání ohnisek hasiče zaměstnaly na několik dalších hodin, během kterých se na místě vystřídalo dalších šest stanic. Bylo potřeba rozebrat konstrukci a vyložit potraviny, které kamion převážel.

Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl uvedl, že požár byl tak intenzivní, že v tunelu poškodil kameru. Záběry se ale překrývají, tunel je možné zprovoznit i bez ní. Před obnovením provozu bylo podle něj nutné zkontrolovat funkčnost všech technologií v tunelu, odklízela se i zmrzlá voda po zásahu hasičů.

Požár kamionu uzavřel pražský Lochkovský tunel | Zdroj: Twitter Hasiči Praha

Původně byl Pražský okruh v místě požáru zavřen kompletně, před třetí hodinou ranní se podařilo směr na D1 zprůjezdnit. Po páté hodině specializovaná firma kamion z tunelu vytáhla a začaly likvidační práce.

Hasiči museli při likvidaci požáru pracovat v dýchací technice a na návěs kamionu použili i zařízení Cobra určené k prořezávání různých materiálů. Na místě byla i chemická služba z Petřin kvůli výměně tlakových lahví v dýchacích přístrojích hasičů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme