Při požáru na Karvinsku zemřel profesionální hasič. Propadla se pod ním střecha

Během úterního požáru střechy v průmyslovém areálu v Petrovicích u Karviné zemřel profesionální hasič. Na svých stránkách o tom ve středu informovali hasiči Moravskoslezského kraje. Požár se podařilo hasičům zvládnout během několika desítek minut.

Petrovice u Karviné Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vyšetřovatel působil u hasičského sboru třicet let. Ilustrační foto | Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Po uhašení požáru, ke kterému vyrazily v úterý před půlnocí čtyři jednotky hasičů, vstoupil podle karvinského Deníku na střechu dvaapadesátiletý vyšetřovatel Ladislav B. Měl za úkol zjistit příčinu požáru střechy tažírny drátů.

Požár v pardubické Explosii: jeden z těžce zraněných ve vinohradské nemocnici zemřel

Číst článek

Starosta Marian Lebiedzik (ČSSD) řekl, že muž se propadl střechou a při pádu utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl.

Podle něj hasiči museli oheň likvidovat dvakrát. „Obnovil se v nočních hodinách, kdy k tragické události došlo. V podstatě šlo o to, že požár byl uhašen a následně při vyšetřování příčin požáru, došlo k této událost,“ popsal Českému rozhlasu Ostrava.

„Je to hluboká rána, která zasáhla mě, vedení naše hasičského záchranného sboru i mnoho dalších kolegů a kolegyň. Zároveň chci vyjádřit hlubokou lítost všem pozůstalým i řadě dobrých kamarádů našeho kolegy, který byl pro náš sbor velkým přínosem. Tato ztráta bude obtížně nahraditelná,“ reagoval na webu moravskoslezských hasičů jejich velitel Vladimír Vlček.

Ladislav B. podle hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka (ANO) působil u sboru třicet let. „Tato tragická událost nám opět připomíná, jak náročnou a pro společnost nesmírně důležitou práci hasiči mají. Jeho rodině a přátelům vyjadřuji hlubokou soustrast," řekl hejtman kraje Ivo Vondrák.

Petr Dušek, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme