Požár kasina v centru Brna zřejmě zavinila elektroinstalace

Noční požár kasina v centru Brna, který si vybral tři lidské životy, pravděpodobně zavinila vadná elektroinstalace. Vyšetřování ještě nebylo oficiálně uzavřeno, kriminalisté už ale vyloučili úmyslné založení. Dva z mrtvých jsou hasiči, třetí obětí se stal krupiér. S mohutným ohňem bojovalo jedenáct hasičských jednotek, přesto se jej podařilo uhasit až dnes ráno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči v akci | Foto: HZS Praha

Požár byl ohlášen na linku 150 několik minut po 20. hodině, kdy jeden z návštěvníků upozornil personál na podezřelý zápach. Oheň se během velmi krátké doby rozšířil na celý objekt na frekventovaném místě v Nádražní ulici přímo naproti hlavnímu železničnímu nádraží. Na místo vyjelo jedenáct jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů a okolí zajistila policie.

Uvnitř zůstali uvěznění další dva pracovníci herny, kteří se zřejmě snažili plameny sami uhasit. To se jim ale nakonec nepodařilo. Jeden z nich musel vylézt před ohněm oknem na římsu budovy, odkud jej vysvobodili hasiči. Druhý krupiér bohužel v budově zahynul a při jeho záchraně navíc uvnitř zahynuli dva hasiči.

Podle mluvčího jihomoravských hasičů Josefa Haida byla hmotná škoda předběžně odhadnuta na 15 miliónů korun, statik navíc nevyloučil narušení celé budovy. Proto je i odpoledne prostor kolem hlavního nádraží stále uzavřen a hustá tramvajová doprava je vedena odklonem. Ve stejném kasinu hořelo již před dvěma lety v prosinci.

Oheň si v České republice každoročně vyžádá zhruba stovku lidských životů. Nejtragičtější událostí byl požár, který v květnu 1995 zachvátil pražský hotel Olympik a zabil osm lidí.

Milan Kopp, Ivan Holas, Vladan Dokoupil, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme