Požár zemědělského objektu na Rokycansku způsobil škody za 35 milionů. Uhynulo 300 prasnic a 1300 selat

U Kladrub na Rokycansku hořel v noci z neděle na pondělí zemědělský objekt. Při požáru uhynulo 300 chovných prasnic a 1300 selat. Jak informoval mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar, předběžnou škodu vyčíslili na 35 milionů korun. V pondělí bude místo požáru kontrolovat dron.

Kladruby (Rokycansko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Těsně před 23. hodinou vyjelo deset hasičských jednotek k požáru zemědělského objektu u Kladrub na Rokycansku. V době příjezdu první jednotky byl již objekt požárem zcela zasažen. Hasiči se kromě hasebních prací zaměřili i na ochranu okolních budov,“ popsal Poncar.

Tragédie ve Vejprtech. Při požáru domova se zvýšenou péčí zemřelo osm lidí, 30 se zranilo

Číst článek

Hasičům se podle mluvčího podařilo ochránit majetek v hodnotě asi 70 milionů korun. I tak byla ale celková škoda předběžně vyčíslena na 35 milionů korun.

„Na dnešek povolal velicí důstojník na místo dron, aby bylo možné požářiště zdokumentovat a zkontrolovat,“ dodal v pondělí Poncar s tím, že na místě se stále nachází čtyři jednotky hasičů.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme