Les na Kroměřížsku zachvátil požár, hasiči už mají plameny pod kontrolou

U Rajnochovic na Kroměřížsku hoří od úterního rána les. Na místo postupně vyjíždělo 17 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Hasičům se nakonec podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Rajnochovice (Aktualizováno: 13:52 30. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysoké počty hasičů a techniky byly nasazeny z důvodu silného větru, kvůli němuž hrozilo další šíření požáru. Lokalizaci požáru ohlásili hasiči před 10.30.

„Oheň zasáhl plochu zhruba 100 krát 150 metrů. Hasiči zabránili jeho šíření do mladého smrčí a dalších částí lesa. Požár má však hodně ohnisek, zásah potrvá ještě minimálně dvě hodiny," doplnil mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček.

Kromě silného větru představují podle mluvčího pro zasahující jednotky komplikaci také rozbahněné přístupové cesty. „Hoří východně od obce ve směru na Podolí," doplnil Řezníček.

Podle předpovědi meteorologů bude ve Zlínském kraji nadále vát silný jihovýchodní až jižní vítr, který může v nárazech dosáhnout až 90 kilometrů v hodině. Večer by měl začít částečně slábnout.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme