Hasiči po několika hodinách dostali pod kontrolu požár lesa na Novojičínsku. Příčina není známa

Rozsáhlý požár lesa mezi Frenštátem pod Radhoštěm na Novojičínsku a Rožnovem pod Radhoštěm v pátek několik hodin likvidovali dobrovolní i profesionální hasiči. Hořet začalo po poledni a požár se podařilo dostat pod kontrolu okolo 18.00. Nikdo nebyl zraněn. Příčina požáru zatím není známá, řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Frenštát pod Radhoštěm (Aktualizováno: 21:24 26. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořet začalo po poledni a požár se podařilo dostat pod kontrolu okolo 18.00 | Zdroj: ČTK/HZS Moravskoslezského kraje

„Oheň se rozšířil kvůli větru. Původně hořelo někde na mýtině, ale protože je vítr a nedalo se to lokalizovat, tak se oheň rozšířil,“ uvedl odpoledne mluvčí hasičů. Požár tak zasáhl území velké zhruba 500 krát 300 metrů.

Podle Kúdely plameny hasilo 13 jednotek, tedy zhruba 65 lidí. „Hasičům vydatně pomáhal ze vzduchu vrtulník Policie ČR z Brna, který měl v podvěsu bambi vak s vodou. Ten plnili v nedaleké nádrži hasiči. Později přilétl na pomoc z Jihlavy dvouplošník ve správě ministerstva zemědělství. Ten vzlétal s vodou z letiště v nedalekém Frýdlantu nad Ostravicí. Oba stroje shodily vodu na les celkem osmatřicetkrát,“ řekl mluvčí hasičů.

Hořelo ve velmi svažitém a obtížně přístupném terénu. Kromě lesa hořela i vytěžená místa. Kvůli úzkým lesním cestám byl omezen dojezd cisteren k hořícím plochám.

Lokalitu přes noc budou hlídat dobrovolní hasiči i lesníci. V sobotu ráno pak rozhodnou o dalším postupu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme