Letiště Praha kvůli požáru naváděcích světel na čas přerušilo provoz. Zasahovat museli hasiči

Požár naváděcích světel pozastavil ve čtvrtek déle než na hodinu provoz na ruzyňském letišti v Praze. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí letiště Praha Michal Procházka. Podle něj byl příčinou požár naváděcích světel na hlavní dráze. Na místě zasahovali jak letištní, tak i pražští hasiči.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 15:49 17. 11. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Problémy se objevily kolem 11.00. „Provoz na Letišti Praha je pozastavený z důvodu požáru naváděcí světelné řady na hlavní dráze 24. Probíhají hasicí práce,“ uvedlo letiště.

Hasiči na twitteru následně napsali, že požár poškodil elektroinstalaci světel. Zasahovali kvůli tomu jedním vodním proudem na přemostění dálnice D7 u letiště. Omezen tak byl částečně i provoz na D7.

Provoz na letišti byl obnoven ve 12.15. Kvůli pozastavení provozu bylo 14 letadel mířících na pražské letiště odkloněno na jiná letiště. Část z nich se vrací do Prahy, řekl Michal Procházka z tiskového oddělení letiště.

Požár na letišti v Osičinách si zřejmě vyžádal život třiasedmdesátiletého pilota. Podrobnosti určí pitva

Číst článek

Dalších šest letů bylo zpožděno na odletu. Po obnovení provozu na letišti byly lety směřovány na vedlejší dráhu, zatímco technici opravovali napájení světel na hlavní dráze. Zpátky do standardního režimu se hlavní vzletová a přistávací dráha vrátila v 15.00, uvedla Divíšková.

Pražské letiště Václava Havla během letošního prvního pololetí odbavilo téměř 4,29 milionu cestujících. Je to více než pětinásobný nárůst proti loňskému roku, ve srovnání s obdobím před covidovou krizí je to však stále o 45 procent méně.

cen, krk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme