V pražských Letňanech hořela hala veletržního areálu. Škoda je podle odhadů 150 milionů korun

Ve veletržním areálu v pražských Letňanech vypukl v pátek ráno požár vstupní haly dlouhé asi 250 metrů. Zasažena byla část o délce zhruba 150 metrů. Na twitteru o tom informovali pražští hasiči. Nikdo nebyl zraněn. Škody hasiči předběžně odhadli na 150 milionů korun, podle provozovatele areálu to ale může být až 200 milionů. Plánované veletržní sezony se podle něj situace nedotkne. Příčina požáru se vyšetřuje.

Praha (Aktualizováno: 11:11 2. 7. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořelo v ulici Beranových. Kouř byl vidět desítky kilometrů daleko. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu, na místě bylo 14 jednotek.

„Mám informaci, že je to část nějaké vstupní haly do výstaviště areálu v Letňanech. A v části té haly byla outdoorová výstava stanů,“ uvedl pro Radiožurnál mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

V hale se nyní konala výstava stanů a vybavení do přírody | Zdroj: hasiči Praha

„Po příjezdu bylo zřejmé, že byla plameny hala zasažena v plném rozsahu v délce asi 150 metrů,“ doplnil mluvčí. Část budovy se zřítila.

Požár již mají hasiči pod kontrolou. Nyní probíhá dohašování. „Podařilo se nám ochránit vedlejší halu,“ uvedli hasiči na twitteru. Zásah má nicméně trvat ještě několik hodin, zhruba do odpoledne. Hasiči ještě musí na místo přivolat těžkou techniku, která bude pomáhat s rozebíráním konstrukcí. 

Lidé v okolí by neměli větrat. Kouř z požáru byl nad ránem vidět desítky kilometrů daleko. „Nebyla naměřená zvýšená koncentrace nebezpečných látek z hoření,“ dodali.

Hasiči mají čtyři stupně poplachu. Třetí stupeň je druhý nejzávažnější. Následuje už pouze zvláštní stupeň poplachu, který je vyhlašován, pokud požár ohrožuje například více než 1000 lidí nebo celé obce.

sul, gag, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme