Požár mlýnu na Mladoboleslavsku se podařilo zlikvidovat. Mluvčí hasičů škodu odhaduje v milionech

Mlýn na Mladoboleslavsku zachvátil v úterý rozsáhlý požár. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Na místě zasahovalo sedmnáct jednotek. Oheň se již podařilo zcela zlikvidovat, na místě zůstávají dobrovolní hasiči, kteří budou na požářiště dohlížet až do rána. Vyšetřovatelé vyloučili cizí zavinění, jednou z možných příčin je například technická závada. Škoda bude v milionech, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Aktualizováno Brodce (Aktualizováno: 17:31 26. 5. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahují u Nemocnice Na Bulovce

Ilustrační foto | Foto: Hasičský záchranný sbor ČR

Zásah komplikovala členitost budovy i uskladněná mouka. „Zásah byl velmi komplikovaný tím, že je to pětipodlažní objekt, kde nejsou žádné požárně dělící konstrukce. Jednotlivá patra jsou propojená,“ popsal mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel pro Radiožurnál.

„Je tam několik tun mouky, což je jedno z rizik, které tam na hasiče číhá,“ dodal. Mlýn je na levém břehu Jizery a je využívaný.

Co požár způsobilo, zatím není jasné. Škoda bude podle mluvčího v milionech korun. Vedení společnosti J.A. Langer a synové, která mlýn provozuje, se zatím odmítlo k události vyjádřit.

Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu, na místě zasahuje 17 jednotek. Zásah probíhá za pomoci pěny OneSeven. Hasiči provádí přirozené odvětrávání. Místy prohořely stropy.

11:59 – 26. 05. 2020

2

Hořet začalo kolem 10.00. Pod kontrolu se plameny podařilo dostat kolem 13.30. Na místě podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela zasahovalo 17 jednotek, s plameny tak bojovaly desítky hasičů.

K požáru dorazil i kontejner se speciálními hasivy nebo cisterny se suchou pěnou. Plameny zde hasili i podnikoví hasiči ze Škoda Auto.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Irena Růžičková, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme