Tisícovka domácností na Karvinsku byla dopoledne bez elektřiny. Hořela rozvodna

Požár rozvodny elektrické energie v pondělí dopoledne v Petrovicích na Karviné přerušil dodávku elektřiny pro tisíce domácností v Karviné a okolí. Požár byl hasičům nahlášen před polednem.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kromě profesionálních hasičů zasahovali u rozvodny také dobrovolníci z Petrovic-Závady. Ilustrační foto | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Příčiny ani škody požáru zatím nejsou známy. Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely ale hořela hlavně izolace v podhledech rozvodny. Důsledkem požáru bylo přerušení dodávek elektrické energie do tisícovek domácností.

„V důsledku požáru byla až na několik hodin přerušena dodávka elektrické energie do tisícovek domácností,“ uvedl Kůdela.

Elektřina nefungovala v několika městských částech Karviné a v obcích Doubrava a Petrovice u Karviné, kde se rozvodna nachází.

Kromě profesionálních hasičů zasahovali u rozvodny také dobrovolníci z Petrovic-Závady. Požár se jim podařilo uhasit po hodině a půl.

Moravskoslezští hasiči zasahovali v pondělí dopoledne také u požárů rodinného domu a dílny na výrobu nábytku. Všechny tři incidenty se obešly bez zranění.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme