Požár napáchal v mladoboleslavské Akumě škody za stamiliony

Desítky hasičských jednotek bojují s rozsáhlým požárem v areálu mladoboleslavské společnosti Akuma. Hořet tam začalo kolem 16. hodiny. Podle předběžných odhadů mohou škody dosáhnout až 100 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár v mladoboleslavské Akumě | Zdroj: ČTK

Požár zachvátil výrobní halu firmy, která vyrábí autobaterie a kabely. Na místo, nad nímž stoupal zdaleka viditelný mrak černého dýmu, se postupně sjelo na 30 hasičských jednotek ze Středočeského a Libereckého kraje.

Hasičům se dlouho nedařilo dostat k ohnisku požáru, oheň se naopak rozšířil na střechu sousední administrativní budovy, kde začala hořet lepenka. Po čtyřech hodinách už měli situaci pod kontrolou, hašení ale bude pokračovat celou noc.

"Pozitivní je, že zatím nedošlo ke zranění. Říkám záměrně zatím, protože předpokládám, že tady budeme určitě do rána a možná i dopoledne, protože je potřeba dohašovat ohniska v rozsáhlém objektu," řekl Radiožurnálu mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Obyvatele o vypuknutí požáru informoval místní rozhlas a vyzval je, aby zůstali doma a zavřeli okna. Důvodem bylo podezření, že kouř, který se vznášel nad Mladou Boleslaví, by mohl být toxický. Měření ale žádné nebezpečné množství jedovatých látek v ovzduší neprokázalo. Odborníci ještě zjišťují, zda zplodiny neznečistily nedaleko tekoucí řeku Jizeru.

Příčina neštěstí dosud není známa, neoficiálně se hovoří o poruše na elektroinstalaci. Podle hasičů mohou škody přesáhnout i 100 milionů korun. Vedení firmy se zatím k výši škod nevyjádřilo, neupřesnilo ani to, jak požár ovlivní výrobní produkci společnosti.

Martin Hromádka, Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme