Muž obviněný ze založení požáru Národního parku České Švýcarsko zůstává ve vazbě

Obviněný šestatřicetiletý muž, na kterého státní zástupce podal obžalobu kvůli založení loňského požáru v národním parku České Švýcarsko, zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom v úterý soud, rozhodnutí je nepravomocné. Obhájce bývalého dobrovolného strážce národního parku Vít Pavko dnes novinářům řekl, že jeho klient trvá na tom, že České Švýcarsko nezapálil. Za obecné ohrožení a poškození cizí věci hrozí obviněnému až 15 let vězení.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oheň je už na ústupu

Požár byl nejrozsáhlejší v historii České republiky. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Požár byl nejrozsáhlejší v historii České republiky. Podle vyšetřovatelů zapálil muž letos v dubnu na Děčínsku i rozhlednu nebo posedy.

Podle dřívějšího vyjádření náměstkyně krajské státní zástupkyně Kateřiny Doušové trestnou činnosti doznával obviněný částečně, motiv mužova jednání není jasný. Podle vyšetřovatelů způsobil všemi svými činy škodu 350 milionů korun.

Požár u Hřenska v blízkosti česko-německých hranic vypukl loni v noci na 24. července. Požár se rozšířil na více než 1000 hektarů. Uhasit se ho podařilo po 20 dnech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme