Požár nebezpečné skládky na Českolipsku zažehnán

Požár skládky nebezpečného odpadu v Zákupech na Českolipsku je zažehnán. Tamním hasičům se podařilo zlikvidovat i poslední lokální ohniska požáru, se kterým bojovali dva dny. Práce na rekultivacích pokračují a majitel skládky zahrnuje spáleniště hlínou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

požár | Foto: ČTK/EPA

Z několikametrové vrstvy odpadů včetně pneumatik a plastických hmot stoupá štiplavý kouř a hasiči musí požářiště bedlivě hlídat. "Skládka je lokalizovaná, jsou tam ohniska, která několikrát za den vzplanou. Máme všechno pod kontrolou, dojíždíme to tam uhasit. Je domluvený režim, že vlastník skládku zaváží hlínou, ukončí ji a zrekultivuje," popsal Radiožurnálu situaci operační důstojník českolipských hasičů Luděk Moc.

Z několikametrové vrstvy odpadů včetně pneumatik a plastických hmot stoupal po celý den štiplavý kouř a hasiči museli požářiště bedlivě hlídat. "Skládka je lokalizovaná, jsou tam ohniska, která několikrát za den vzplanou. Máme všechno pod kontrolou, dojíždíme to tam uhasit. Je domluvený režim, že vlastník skládku zaváží hlínou, ukončí ji a zrekultivuje," popsal Radiožurnálu situaci operační důstojník českolipských hasičů Luděk Moc.

Příčiny požáru se stále vyšetřují. Podle majitelů firmy Ardeo, jíž skládka nebezpečného odpadu v Zákupech patří, mohl oheň z pomsty založit někdo ze zaměstnanců. Okolnosti požáru a případné dopady na ekologii zkoumají také inspektoři životního prostředí, jejich závěry však zatím nejsou k dispozici.

Ivana Bernáthová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme