Stovka hasičů zasahovala u požáru v Čelákovicích. Oheň dostali pod kontrolu po osmi hodinách

Více než stovka hasičů zasahovala od časného rána u požáru haly nábytkářské společnosti v menší průmyslové zóně v Čelákovicích u Prahy. Požár se jim podařilo dostat pod kontrolu zhruba po osmi hodinách zásahu, lokalizovali jej po 10.00. Hustý dým z požáru byl zpočátku viditelný na kilometry daleko. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič. Chemická laboratoř na místě dočasně naměřila zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého, nebyly ale zdraví škodlivé.

Aktualizováno Čelákovice (Aktualizováno: 12:10 13. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči v noci zasahovali u požáru haly v Letech u Prahy

Oheň hasilo devět profesionálních a dvanáct dobrovolných hasičských jednotek (Ilustrační foto) | Foto: Jaroslav Gabriel | Zdroj: HZS Středočeského kraje

Statik majiteli nařídil stržení střešní konstrukce, obvodové zdi haly o rozměrech 30 na 80 metrů mohou zůstat.

Kolem 12.45 dál platil třetí stupeň poplachu ze čtyř vyhlášený kvůli vyššímu počtu hasičů a hasební techniky. „Proběhla menší redukce sil, odjely dvě dobrovolné jednotky a část dobrovolné jednotky Čelákovice, která bude držet dohled v noci. Stále se hasí pěti vodními proudy, proto tolik jednotek, aby se mohly střídat,“ řekl mluvčí hasičů Tomáš Bakalář.

Příčina požáru ani odhad škod zatím nejsou k dispozici. Město na facebooku uvedlo, že jde o halu společnosti Zavek. Podle starosty Josefa Pátka (ODS) bylo v hale uskladněné dřevo i hotový nábytek. Majitele společnosti se zatím nepodařilo zastihnout.

Požár byl nahlášen krátce po 2.00. Požár, který zasáhl halu v plném rozsahu, se podařilo lokalizovat v 10.10.

13. března 2023, 2:16, Čelákovice (PY)
Od brzkých ranních hodin zasahují hasiči ze III. poplachového stupně u požáru haly na zpracování dřeva. V 6:30 na místě zasahuje 9 profesionálních a 12 dobrovolných jednotek. Celkem je na místě 105 hasičů.

06:36 – 13. 03. 2023

7 88

Už se může větrat

V okolí haly byli také zástupci celní správy. Mluvčí hasičů uvedl, že na místě jsou také nezasažené sklady. „Ty musí celníci prověřit,“ řekl.

„V tuto chvíli nemůžeme podat žádné další informace, narušilo by to další vyšetřování,“ řekla mluvčí středočeských celníků Yvona Matějková. Krajská policejní mluvčí Adéla Fialová na webu uvedla, že policie bude místo požáru prošetřovat v úterý ráno.

Funkcionalistická perla nad Labem. V Čelákovicích zpřístupnili zrekonstruovanou Volmanovu vilu

Číst článek

Stav ovzduší na místě měla chemická laboratoř z Kamenice. „Už odjeli, poslední měření bylo negativní,“ řekl Bakalář kolem 12.45. První měření podle něj zjistila zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého, nikoliv ale v koncentracích škodlivých pro zdraví. V poledne radnice Čelákovic odvolalo doporučení, aby lidé nevětrali a nevycházeli.

S požárem bojovalo devět jednotek profesionálních hasičů a 12 dobrovolných. Oblast je rozdělená na tři části. Podle Bakaláře pomáhá speciální hasicí zařízení Cobra, nakladač a rypadlo.

„Nakladač bude pomáhat rozebírat materiál, aby se dal uhasit,“ doplnil Bakalář. Cobra je nástroj na prorážení a řezání materiálů vodním paprskem. Ten vytváří vodní mlhu způsobilou zchlazovat prostor a hasit.

Město kvůli hasebním pracím zavřelo ulici Masarykovu a měnilo autobusovou dopravu. „Autobusy mají zrušenou zastávku Železniční stanice a jezdí přes centrum města,“ uvedly Čelákovice na webu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme