Požár ohrožoval muniční sklad na Litoměřicku

S rozsáhlým požárem bojovali od odpoledne hasiči na Litoměřicku. Oheň zachvátil zhruba čtyři hektary lesa v okolí vojenského muničního skladu mezi obcemi Travčice a Hrdly. Zásah hasičů komplikovala vybuchující munice z 2. světové války. Na místě, kam se nemohli dostat se svou technikou, zasahoval vrtulník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči

Sedm jednotek hasičů bojovalo nejen s ohněm, ale i se zvědavci, které oheň přilákal. Na místě zásahu proto regulovala dopravu i hlídka dopravní policie. Přivoláni byli i pyrotechnici, kteří zjišťovali, jaká munice se v lese nachází. Její výbuchy totiž hasičům komplikovaly práci, neboť se nemohli dostat k centru požáru.

Nakonec, jak nám potvrdil operační důstojník litoměřických hasičů Karel Knop, museli přivolat posily. "Na to kritické místo, kde vybuchla ta výbušnina z 2. světové války, byl povolán z Prahy vrtulník ministerstva vnitra, který ten prostor dohasí ze vzduchu."

Příčiny požáru vyšetřují policisté spolu se specialisty z řad hasičů.

Marika Táborská, Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme