Náročný zásah i komplikace kvůli větru. Hasiči v noci hasili požár na deseti hektarech v Libavé

Hasiči v noci vyhlásili třetí stupeň poplachu kvůli rozsáhlému požáru ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. Oheň zasáhl plochu o rozloze zhruba deset hektarů. Zásah komplikoval vítr i těžko přístupný terén, kam nemohly zajet cisterny. Hasiči dostali po několika hodinách požár pod kontrolu. Přednosta újezdního úřadu Ladislav Zakuťanský v neděli řekl, že příčina požáru neměla souvislost s vojenskou činností.

Aktualizováno Olomouc (Aktualizováno: 12:15 16. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči v noci vyhlásili třetí stupeň poplachu kvůli rozsáhlému požáru ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Podle místostarosty Města Libavá Pavla Dvořáka požár zasáhl místo přímo ve vojenském prostoru.

„Bylo to na Velké Střelné, ve vojenském prostoru. Od Města Libavá je to zhruba pět kilometrů směrem do vojenského prostru, takže nás se to netýkalo,“ řekl Dvořák.

Zakuťanský upřesnil, že požár zasáhl území zhruba devíti hektarů. „Co vím, požár je lokalizován, na místě zůstávají ještě nějaké hasičské jednotky. Příčina je nejasná. O víkendu výcvikovém prostoru nebyl ani voják, nestřílelo se, požár tak nebyl důsledkem vojenské činnosti,“ řekl Zakuťanský.

„Situaci komplikuje vítr. Náročný zásah pro hasiče, z důvodu nedostupnosti dojezdu cisteren je nutné natáhnout desítky metrů hadicového vedení na několika úsecích,“ uvedli hasiči v noci na twitteru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme