Při požáru statku v Oráčově na Rakovnicku zemřela žena, příčinu požáru hasiči zjišťují

Hasiči v noci na sobotu zasahovali u požáru bývalého statku v Oráčově na Rakovnicku. Z hořícího bytu vynesli dvaačtyřicetiletou ženu bez známek života, záchranářům se ji už nepodařilo oživit. Policie se případem zabývá pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Příčinu smrti by měla určit nařízená soudní pitva, řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Plameny podle hasičů napáchaly škodu za milion korun, příčinu vyšetřovatelé zjišťují.

Aktualizováno Oráčov (Aktualizováno: 13:03 17. 12. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Událost byla hlášena v pátek v 18.30. „Měli jsme informace z tísňové linky, že by uvnitř mohl někdo bydlet. Krátce po příjezdu hasiči našli osobu a vynesli ji ven. Přes veškerou snahu zdravotnické záchranné služby u ní byl konstatován exitus,“ uvedl Bakalář. 

Podle Suchánkové byla žena v bezvědomí, zdravotníkům se u ní přes veškerou snahu nepodařilo obnovit životní funkce. „Proč zemřela, bude zřejmé až po soudní pitvě, kterou v souvislosti s její smrtí policisté nařídili,“ uvedla mluvčí.

16. prosince 2022, 18:30 Oráčov (Rakovník)
Hasiči v noci zasahovali u požáru bývalého statku v katastru obce Oráčov. Z hořící objektu vynesli osobu bez známek života. I přes veškerou snahu zdravotnické záchranné služby byl u osoby konstatován exitus. Požár je pod kontrolou.

08:27 – 17. 12. 2022

16

Hasiči dostali požár pod kontrolu před půlnocí. Padající stropy a vyvalená přední stěna včetně štítu je donutily opustit vnitřek domu a zasahovat jen zvenčí. V sobotu dopoledne ještě dohašovali skrytá ohniska.

Vyšetřovatelé budou nyní zjišťovat, proč v bytě začalo hořet a co bylo příčinou. Podle Suchánkové jim bude pomáhat i pes vycvičený na vyhledávání urychlovačů hoření.

„Předběžná škoda byla vyčíslena na jeden milion korun na stavební konstrukci a vybavení bytové jednotky, která byla v areálu bývalého statku. Hasebním zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve stejné výši,“ dodal Bakalář.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme