Hasiči opouštějí vrakoviště v Ostravě. Experti hledají příčinu rozsáhlého požáru

Hasiči v úterý ráno ukončili likvidaci požáru vrakoviště v Ostravě-Vítkovicích, které začalo hořet v pondělí ráno. Místo začali prohledávat experti, aby našli příčinu. Známá ještě není ani škoda, kterou plameny způsobily. Informoval o tom mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Aktualizováno Ostrava (Aktualizováno: 12:43 11. 5. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár autovrakoviště v Ostravě-Vítkovicích | Foto: Tomáš Lach | Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Požár v pondělí vypukl v areálu společnosti SPV Recycling, která ekologicky likviduje automobily. Podle firmy ho zavinila zřejmě exploze v drtiči. Po ní ze stroje vylétl hořící materiál, který zapálil odpad uskladněný v jeho blízkosti.

„Stroj, u kterého hořelo, momentálně nefunguje. Jsme uprostřed vyšetřování,“ uvedl ředitel společnosti Jiří Šašek. Mluvčí společnosti Andrej Čírtek řekl, že „při drcení odpadového materiálu v drtiči došlo k explozi, která vymrštila z drtiče hořící materiál, od něhož zahořel odpad uskladněný v jeho blízkosti“.

Místo požáru nyní hlídají policisté. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Podle hasičů to byl letos zatím nejrozsáhlejší požár v Moravskoslezském kraji. Podařilo se jim ho uhasit v pondělí večer po 12 hodinách. 

„Kolegové, kteří na místě zůstávali přes noc z pondělí na úterý a s pomocí termokamery vyhledávali a hasili lokální ohniska požáru, odjeli v ranních hodinách,“ uvedl ráno Popp.

Kouř byl během dne vidět kilometry daleko. Podle policie ohni předcházel výbuch. Na místě v jednu dobu zasahovalo 150 hasičů, 58 hasičských aut včetně speciální techniky a dva vrtulníky. V areálu firmy na likvidaci automobilových vraků hořelo víc než 2000 tun materiálu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme