VIDEO: Požár v pražské Písnici likvidovala i těžká technika, podívejte se na záběry z hasičského dronu

Za necelý den se podařilo hasičům kolem uhasit požár ve skladu obuvi a oblečení v pražské Písnici. Dohašeno bylo ve středu v poledne. Škodu předběžně vyčíslili na deset milionů korun. Co bylo příčinou ohně, zatím nevědí. Podívejte se na letecké záběry z dronu, které zachycují rozsah škod a postupné rozhrabávání zbytků objektu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár vypukl v úterý kolem poledne v plechové hale a z místa stoupal pronikavý černý kouř z hořících oděvů a obuvi, který lidé zaznamenali i v centru hlavního města. Hasičům se během odpoledne podařilo zamezit rozšíření na další objekty a následně plameny dostaly pod kontrolu.

Požár skladu v pražské Písnici způsobil škodu za 10 milionů. Příčinu hasiči dál zjišťují

Číst článek

Během večera a noci začal přistavený nakladač rozhrabávat ohořelé zbytky uskladněného materiálu. Kolem 22. hodiny byl požár lokalizován a část jednotek se vrátila na základny, zbývající hasiči na místě požáru zůstali kvůli dohašování a hledání skrytých ložisek.

Od středečního rána poté hasiči pokračovali v rozebírání zbytků objektu. Vzhledem k tomu, jak byl požár rozsáhlý, museli ale postupovat pomalu, uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na místě se od úterý vystřídalo devět profesionálních a osm dobrovolných hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Jeden z hasičů utrpěl lehké zranění, po ošetření se ale k zásahu vrátil. Nikdo další zraněn nebyl, uvnitř haly podle hasičů nikdo nebyl.

pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme