VIDEO: Požár v pražské Písnici likvidovala i těžká technika, podívejte se na záběry z hasičského dronu

Za necelý den se podařilo hasičům kolem uhasit požár ve skladu obuvi a oblečení v pražské Písnici. Dohašeno bylo ve středu v poledne. Škodu předběžně vyčíslili na deset milionů korun. Co bylo příčinou ohně, zatím nevědí. Podívejte se na letecké záběry z dronu, které zachycují rozsah škod a postupné rozhrabávání zbytků objektu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár vypukl v úterý kolem poledne v plechové hale a z místa stoupal pronikavý černý kouř z hořících oděvů a obuvi, který lidé zaznamenali i v centru hlavního města. Hasičům se během odpoledne podařilo zamezit rozšíření na další objekty a následně plameny dostaly pod kontrolu.

Požár skladu v pražské Písnici způsobil škodu za 10 milionů. Příčinu hasiči dál zjišťují

Číst článek

Během večera a noci začal přistavený nakladač rozhrabávat ohořelé zbytky uskladněného materiálu. Kolem 22. hodiny byl požár lokalizován a část jednotek se vrátila na základny, zbývající hasiči na místě požáru zůstali kvůli dohašování a hledání skrytých ložisek.

Od středečního rána poté hasiči pokračovali v rozebírání zbytků objektu. Vzhledem k tomu, jak byl požár rozsáhlý, museli ale postupovat pomalu, uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Na místě se od úterý vystřídalo devět profesionálních a osm dobrovolných hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Jeden z hasičů utrpěl lehké zranění, po ošetření se ale k zásahu vrátil. Nikdo další zraněn nebyl, uvnitř haly podle hasičů nikdo nebyl.

pla, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme