Ve Vratislavicích na Liberecku hoří pivovar. Dva hasiči se zranili, požár už mají pod kontrolou

Ve Vratislavicích nad Nisou na Liberecku hoří pivovar. Požár je většího rozsahu, oheň zasáhl vnitřek budovy i střešní konstrukci. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, řekla mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložková. Při zásahu se lehce zranili dva hasiči.

Vratislavice nad Nisou (Aktualizováno: 8:11 29. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár pivovaru ve Vratislavicích na Liberecku | Zdroj: HZS Libereckého kraje

Hořet začalo krátce po 4.00 v Pivovarské ulici. Plameny se rozšířily v budově se skladem sladu. „Zasahujeme uvnitř budovy i zvenku. V jednu chvíli se oheň dostal zpod střešní konstrukce na střechu, ale protože venku prší, tak se nerozšířil dál,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Hložková.

„Zásah je poměrně komplikovaný, protože probíhá v dýchací technice. Představte si na ploše volně ložený slad a poměrně rozlehlou a zakouřenou plochu,“ uvedl pro Radiožurnál ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Málek.

Hasičům se již podařilo požár lokalizovat. V budově nikdo ze zaměstnanců nebyl, při zásahu se ale zranili dva hasiči. „Máme dvě lehčí zranění – naražení ruky a propadnutí hasiče stropem," upřesnil Málek.

Pivovar Konrad

Podle webu sídlí v místě požáru Pivovar Konrad. Dříve se jmenoval Pivovar Vratislavice. Byl slavnostně otevřen v lednu 1874. Ještě v devadesátých letech 20. století zaměstnával 400 lidí a ročně vyrobil téměř půl milionu hektolitrů piva. Dnes v něm pracuje zhruba 50 lidí, v roce 2018 uvařil zhruba 140 tisíc hektolitrů piva.

V roce 1997 se Pivovar Vratislavice stal součástí společnosti Pražské pivovary a o rok později výroba ve Vratislavicích skončila. Tradiční pivo Vratislav se od té doby vaří v Praze.

Když v roce 1999 areál pivovaru koupila společnost HOLS a o rok později obnovila výrobu, musela vytvořit novou značku. Pivo pojmenovala po nástupci knížete Vratislava – Konrad.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme