Požár plynovodu na Kutnohorsku uhašen

V pátek dopoledne hořel na Kutnohorsku plyn z vysokotlakého vedení. Plameny sahaly až do výše 20 metrů. V tuto chvíli je už požár uhašen a odborníci pracují na likvidaci škod. Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Křivana nebyl nikdo zraněn. Škoda na uniklém zemním plynu se odhaduje téměř na dva milióny korun. Příčiny havárie se zatím šetří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči v akci | Foto: HZS Praha

Požár vypukl mezi Novými Dvory a Svatou Kateřinou a odehrával se na poli, mimo obydlenou oblast asi 80 metrů od lesa, nebezpečí jeho rozšíření nehrozilo. S ohněm bojovali hasiči z Kutné Hory, Kolína, Chrudimi a Čáslavi. Nejprve byl snížen tlak v potrubí a po odhoření zasáhli hasiči vodními proudy.

"Došlo k úniku zemního plynu na vysokotlakém plynovodu. Oheň je už zlikvidován, na místě jsou pracovníci, kteří provedou v průběhu dne opravu poškozeného svaru spirálně svařované trubky. Nikdo z odběratelů naší společnosti nebyl odstaven a ani do budoucna nehrozí odstavení", řekl Radiožurnálu Petr Štefl, technicko provozní ředitel Středočeské plynárenské, která poškozený úsek mezi Svatou Kateřinou a Hlízovem spravuje.

Milan Kopp, Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme