V pražských Kyjích hořela hala s odpadem. Požár je pod kontrolou, hasiči pokračují v práci

V ulici U Technoplynu na rozhraní pražských Kyjí a Malešic v sobotu hořela hala s odpadem. Hasiči vyjeli k požáru krátce před polednem a po zhruba čtyřech a půl hodinách se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. V hale zasažené požárem nikdo nebyl, jeden z hasičů při zásahu utrpěl lehké zranění. Dohašování požáru bude pokračovat i v následujících hodinách, uvedla v podvečer mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 22:09 25. 7. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hořící hala o rozměrech 20 krát 30 metrů je zaplněná odpadem po celé své ploše. „Požár se nám již nešíří, na místě máme dostatek sil a prostředků a požár máme tedy pod kontrolou,“ oznámili hasiči na twitteru kolem 16.30. V současnosti pokračují v dohašování skrytých ohnisek. Hořící odpad musí hasiči rozhrabat pomocí nakladače, aby se dostali i ke skrytým ohniskům.

Kvůli vysokému počtu zasahujících dobrovolných i profesionálních jednotek byl vyhlášen nejprve druhý a později třetí stupeň požárního poplachu. Hašení požáru komplikoval podle Suchánské nízký tlak v hydrantech, kvůli kterému bylo nutné zřídit kyvadlovou dopravu vody. Další komplikací byla vysoká teplota. Přestože se hasiči po hodině střídali, jedno z nich museli záchranáři kvůli přehřátí na místě ošetřit.

V průběhu zásahu chemici měřili množství zplodin ve vzduchu a nedoporučovali lidem žijícím v okolí větrat. „Koncentrace zplodin byly zvýšené pouze v blízkém okolí zasažené haly. Nepřekročily však nebezpečné hodnoty,“ uvedla Suchánská.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme