Požár hotelu v Praze má čtyři oběti, dvě ženy podlehly těžkým zraněním v nemocnici

Sobotní požár hotelu Eurostars David v centru Prahy má čtyři oběti. Dva mladí cizinci zemřeli na místě, dvě ženy podlehly těžkým zraněním v nemocnici. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí nemocnice Michael Schneider. Kriminalisté vyšetřují totožnost zraněných a mrtvých, aby mohli kontaktovat jejich rodiny.

Praha (Aktualizováno: 12:17 21. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči při požáru hotelu v Praze. | Foto: Milan Pacík | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„Do Všeobecné fakultní nemocnice jsme přijali čtyři pacienty. Dva s lehkým a dva s těžkým zraněním. Jeden pacient na následky zranění zemřel. V současné době hospitalizujeme jednoho pacienta, který je v ohrožení života,“ řekl Radiožurnálu mluvčí nemocnice Michal Schneider. Jedna ze zemřelých ubytovaných byla turistka z Jižní Koreje narozená v roce 1997, druhý byl muž z Německa narození v roce 1996, informuje z místa reportér Radiožurnálu Radek Duchoň.

Hasiči z hořící budovy vyvedli 34 lidí, většina z nich byli cizinci. Vyšetřovatelé z řad hasičů teď zjišťují příčinu požáru a odhadují škodu. Kriminalisté vyšetřují totožnost zraněných a mrtvých, aby mohli kontaktovat jejich rodiny.

„Mezi zraněnými, kteří zůstávají v nemocni, jsou tři občané Nizozemí, z nichž dva jsou muži ročník narození 1963 a 1935, a žena ročník 1939. Dalším zraněným je muž u Turecka ročník narození 1979 a muž z Francie 1984. Poslední zmiňovaný byl již během soboty z nemocnice propuštěn. Totožnost dvou žen, které jsou hospitalizované v nemocnici, zatím neznáme a kriminalisté ji zjišťují,“ píše policie v prohlášení.

Mezi zraněnými jsou i dva hasiči, kteří ve špatně přístupném prostoru propadli patrem.  Nejsou v ohrožení života, jeden má pohmožděniny, další je na pozorování v nemocnici s podezřením na vážnější zranění.

„Řada turistů má v hotelových pokojích své osobní věci a cestovní doklady. Nicméně v tuto chvíli není ještě možné z bezpečnostních důvodů do hotelu vstupovat. V případě, že turisté potřebují odcestovat zpět do svých domovů, ať se o pomoc s vyřízením náhradních dokladů obrací na své zastupitelské úřady,“ uvádí poručík Jan Daněk v tiskové zprávě.

Veronika Šírová, rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme