Požár skladu v pražské Písnici způsobil škodu za 10 milionů. Příčinu hasiči dál zjišťují

Na deset milionů korun hasiči předběžně vyčíslili škodu, kterou v úterý způsobil požár skladu obuvi a oblečení v pražské Písnici. Co bylo jeho příčinou, dál zjišťují. Hasiči to uvedli na svém webu v denním hlášení o závažných požárech.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 11:10 5. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči během noci na středu postupně rozebírali konstrukci haly a dohašovali skrytá ohniska požáru. A ráno se pak na místě hasiči vystřídali, aby mohli v dohašování požáru pokračovat.

„Hasiči, kteří sloužili včera až doteď, jdou domů a střídá je nová směna. Rozebíráme celou konstrukci haly a postupně dohašujeme skrytá ohniska a pomocí nakladače rozbíráme ohořelé zbytky, které byly v hale,“ popsal ranní práci hasičů na místě zásahu mluvčí Martin Kavka.

Vzhledem k tomu, jak byl požár rozsáhlý, museli ale podle něj postupovat pomalu. Požár nakonec uhasili před 11. hodinou. Na místo nyní může zamířit i hasičský vyšetřovatel, který bude spolupracovat s kriminalisty.

Požár v Písnici

Požár vypukl kolem poledne v plechové hale na ploše zhruba padesát krát sto metrů a černý kouř z hořícího skladu lidé zaznamenali i v centru hlavního města.

Požár skladu s oblečením v pražské Písnici je pod kontrolou, dohašování potrvá až do ranních hodin

Číst článek

Kolem 16.00 hasiči dostali plameny pod kontrolu. Na místě se vystřídalo devět profesionálních a osm dobrovolných hasičských jednotek, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Jeden z hasičů utrpěl lehké zranění, po ošetření se ale k zásahu vrátil.

Na místo dorazila i chemická jednotka, aby změřila koncentrace škodlivin, nebyly ale zvýšené a starosta Libuše a Písnice Jiří Koubek tedy nedostal od krizového štábu magistrátu pokyn, aby obyvatelé nevětrali.

Kvůli zásahu policie ale uzavřela Vídeňskou ulici. Na Vídeňské, Kunratické spojce i v okolí obou frekventovaných ulic byl výrazně omezen i provoz příměstských autobusů. Dopravní omezení podle informací policie na twitteru trvala zhruba do 20.00.

Zásah hasičů v Písnici. | Zdroj: HSZ Praha

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme