Hasiči přes noc zlikvidovali požár v areálu firmy Ravak. Škoda přesáhne 50 milionů

Celkem 16 jednotek hasičů zasahovalo v pátek a v noci na sobotu u požáru haly v Příbrami. V průmyslovém areálu se tam vznítila budova výrobce bazénů a koupelen Ravak. Černý stoupající kouř byl vidět několik kilometrů daleko. Vyhlášený byl třetí ze čtyř stupňů poplachu. Hasiči museli evakuovat osm zaměstnanců, nikomu se ale nic nestalo. Škoda přesáhne podle vyšetřovatelů 50 milionů korun. Na místě zůstávají dvě jednotky hasičů.

Aktualizováno Příbram (Aktualizováno: 12:59 18. 8. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči dohasili poslední ohnisko požáru kolem sobotních 06.00 ráno. Na místě zůstává jedna profesionální a jedna dobrovolná jednotka pro případ, že by se požár znovu rozhořel. Během nočního hašení se nikdo nezranil, všichni zaměstnanci se po vypuknutí požáru stihli evakuovat, událost se tak obešla zcela bez zranění.

Podle mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové hořela hala, ve které je například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta a bývalý člen představenstva Jindřich Vařeka (hnutí ANO) řekl, že podle vyšetřovatelů začalo hořet na stroji.

„Předběžná verze, kterou vyšetřovatelé mají, je, že to vzniklo od stroje, který stříká laminát,“ popsal Vařeka pro Radiožurnál.

Na místo se sjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze širokého okolí. „Nikdo nebyl zraněn, situaci řeší hasiči,“ řekla mluvčí Ravaku Jana Šlefrová. Podle serveru pribram.cz se už nyní způsobená škoda pohybuje v řádu desítek milionů. Kereková to zatím nepotvrdila s tím, že musí počkat na závěry vyšetřovatelů.

Kereková po 21. hodině oznámila, že na hořící hale se propadla střecha. „Hasiči stále nemohou dovnitř, stále platí třetí stupeň poplachu,“ uvedla. Podle ní budou hasiči pokračovat v likvidaci požáru zřejmě celou noc. Kolem 23. hodiny pak hasiči oznámili, že už lokalizovali požár.

Na místo dorazila také chemická laboratoř hasičů z Kamenice. Nenaměřila ale žádné škodliviny unikající do ovzduší. Místní obyvatelé se tedy nemusejí bát větrat.

Dým byl vidět z několikakilometrové vzdálenosti. Policie uzavřela přilehlou Obecnickou ulici. Podle Kerekové zaměstnanci varovali hasiče, že v hale jsou tlakové lahve, které mohou vybuchnout.

Záchranná služba na místo poslala jednu posádku záchranářů. Podle mluvčí Petry Effenbergerové čekají záchranáři v bezpečné vzdálenosti, kdyby byl potřeba jejich zásah.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý – zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Ravak je česká akciová společnost vyrábějící vybavení koupelen. Vyrábí například umyvadla, sprchové kouty, vany nebo koupelnový nábytek.

sva, vos, ivv, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme