Hasiči zvládli požár v těžko přístupném terénu u Ralska. Nechali tam nádrž s vodou, preventivně

Desítky hasičů bojovaly několik hodin s ohněm v těžko přístupném terénu u obce Noviny pod Ralskem na Českolipsku. Tráva mezi skalami na kopci vzplála v pátek v noci, zásah pak museli hasiči přerušit a pokračovali v sobotu. Vyhlášen byl třetí ze čtyř stupňů poplachu. Po poledni požár v blízkosti zříceniny hradu Ralsko lokalizovali. Kolem sobotních 13.30 začaly hasičské jednotky místo opouštět. 

Video Noviny pod Ralskem (Českolipsko) (Aktualizováno: 14:19 31. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na kopci zůstala samonosná nádrž s vodou z preventivních důvodů,“ uvedl pro ČTK řídící důstojník českolipských hasičů Jan Soušek. Místo předají hasiči k dohledu vlastníkovi, což jsou Vojenské lesy a statky ČR.

Požár nebyl podle Souška rozsáhlý. „Hoří zhruba na ploše 80 krát 80 metrů, je to ale v místě, kam se lze jen těžko s technikou dostat a navíc je tam sráz,“ popsal dříve Souček. 

„Vrtulník se kvůli plnění bambi vaku vrací vždy v pětiminutových intervalech. Místo požáru je skoro na vrcholu kopce Ralsko pod zříceninou tamního hradu. Podle operačního důstojníka Jana Málka se vodu podařilo dopravit už i na kopec a hasiči mají požár pod kontrolou,“ popsal z místa reportér Radiožurnálu.   

mac, jij Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme