Při požáru baru v Liberci se zranilo 15 lidí. Policie pátrá po muži, který mohl mít u sebe kanystr

Při nočním požáru baru v centru Liberce pod vlakovým nádražím bylo zraněno 15 lidí, z toho sedm vážně. Informoval o tom mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Jednoho pacienta museli resuscitovat, v tuto chvíli ale nikdo není v ohrožení života. Událost vyšetřuje policie. Hledá svědky a pátrá po muži, který mohl být zraněný a mít u sebe světlý kanystr.

Liberec (Aktualizováno: 10:31 30. 1. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Při požáru restaurace v Liberci se zranilo 15 lidí

Při požáru restaurace v Liberci se zranilo 15 lidí | Zdroj: Policie ČR

V baru Černý panter, který je v ulici 1. máje pod vlakovým nádražím, začalo hořet v pondělí krátce před 22.00. Hasiči požár rychle lokalizovali, v pondělí před 23.30 ohlásili jeho likvidaci.

Okolnosti požáru vyšetřuje policie pro podezření ze zvlášť závažného zločinu obecného ohrožení, zatím nikoho neobvinila. Podle mluvčí policie Kláry Jeníčkové policie provedla úkony spojené s ohledáním vnitřních prostor baru za využití psa na vyhledávání akcelerantů hoření.

Podle informací serveru iDNES.cz oheň po konfliktu s obsluhou zapálil jeden z návštěvníků. Policie to nekomentovala. Pokud se to potvrdí, hrozí mu až 15 let vězení.

Policie požádala, aby se jí přihlásili svědci, kteří byli okolo 22. hodiny u baru na třídě 1. máje. Dále se obracíme na hosty baru, kteří jej navštívili ve včerejších podvečerních a večerních hodinách a zároveň také přijmeme záznamy palubních kamer automobilů, které projížděly v čase okolo 22. hodiny třídou 1. máje v Liberci,“ doplnil policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Zároveň policisté pátrají po muži, který je 170 až 175 cm vysoký, na sobě měl tmavou bundu a tmavé kalhoty. Na hlavě měl čepici s kšiltem. Měl dlouhé světlé vlasy a zřejmě mohl mít krvácivé zranění ve tváři. V blízkosti baru se mohl pohybovat se světlým plastovým kanystrem. 

„Veškeré okolnosti případu volejte na linku 158. Poskytnutá svědectví nám mohou výrazným způsobem dopomoci k objasnění celé události,“ doplnil Robovský.

Restauraci v Liberci zachvátil požár | Zdroj: Policie ČR

15 zraněných

Evakuováno bylo 30 lidí, do nemocnic záchranáři rozvezli 15 zraněných. „Sedm mělo vážná poranění,“ uvedl Georgiev.

V Krajské nemocnici v Liberci je 11 z 15 zraněných. Nemocnice kvůli přijetí většího počtu pacientů aktivovala takzvaný traumatologický plán. Někteří pacienti byli popálení, další se nadýchali škodlivin. U jednoho byla nutná resuscitace, aktuálně v ohrožení života není nikdo. Informoval o tom mluvčí nemocnice Václav Řičář.

Dva lidé skončili v popáleninovém centru v pražských Vinohradech. Po jednom převezli záchranáři do nemocnic v Mladé Boleslavi a Hradci Králové.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme