Požár štěpky na Příbramsku není kvůli větru pod kontrolou. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

V Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku hoří od středečního odpoledne hromada štěpky. Likvidaci požáru značně komplikuje vítr. Oheň už zasáhl velkou plochu a stále není pod kontrolou. Hasiči vyhlásili čtvrtý, nejvyšší, poplachový stupeň. Na místě zasahue několik desítek jednotek ze Středočeského, Jihočeského a Plzeňského kraje. Nikdo není zraněný. Zásah bude pokračovat i během noci, řekla po 19.00 mluvčí hasičů Tereza Fliegrová.

Rožmitál pod Třemšínem (Aktualizováno: 23:12 26. 8. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Příbramsku hoří hromada štěpky. Hasiči vyhlásili čtvrtý, nejvyšší, poplachový stupeň. | Foto: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje | Zdroj: Twitter - Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje

Hasiči také zatím nedokázali určit, jak velká plocha hoří. „Štěpka je skladována na volném prostranství a je jí tady skutečně hodně. Plocha zasažená požárem je opravdu velká,“ popsala pro Radiožurnál mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegrová krátce před 23. hodinou.

Silný vítr oheň rozšířil a hrozilo, že zasáhne i okolní budovy, které jsou součástí zemědělského areálu. „Okolní zemědělské budovy byly ohroženy na začátku požáru, nicméně hasičům se je podařilo uchránit,“ dodala.

Na místo měl také zamířit vrtulník s termokamerou, jeho vzlet ale neumožnilo větrné počasí. Na místě pomáhá s rozebíráním hromady štěpky i zemědělská technika, konkrétně nakladače.

Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování. „Nejpravděpodobněji to vypadá na samovolné vznícení štěpky,“ upřesnila Fliegrová. Škody jsou podle ní předběžně odhadovány v řádech několika milionů korun.

Hasiči ve středu zasahují v celém Středočeském kraji kvůli popadaným stromům i dalším haváriím způsobeným větrem. Do 19.00 evidoval dispečink středočeských hasičů přes stovku zásahů souvisejících s počasím včetně odstraňování nebezpečných stavů, což jsou například poškozené střechy budov a podobně. Výrazně zvýšený byl počet zásahů například v okresech Praha-východ, Beroun a Benešov.

dt, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme