Požár rozvodny odstřihl od proudu centrum Prahy

Centrum a přilehlé části Prahy se dnes po poledni ocitly bez elektřiny. Kvůli požáru v hlavní rozvodně potemněly obchody, kanceláře, domácnosti, nefungují výtahy v okolí Václavského náměstí a chaos zachvátil i tramvajovou dopravu. Výpadek zasáhl i část Vinohrad a Žižkova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hořící rozvodna | Foto: Michal Doležal

K požáru v ulici U Rajské zahrady vyjeli hasiči po krátce po poledni. Podle mluvčího Václava Hladíka na místě zasahovaly čtyři jednotky. Z budovy vyvést pět zaměstnanců rozvodny. Dva z nich, kteří se silněji nadýchali kouře, odvezly sanitky do nemocnice. Jednoho z nich, který se nadýchal kouře, ošetřili lékaři.

Podle informací hasičů vzplály kabelové kolektory. "V 11:53 došlo k požáru na jednom z kabelů, který vede do rozvodny Střed, ve 12:13 vypadla celá rozvodna, zafungovaly tam systémy ochrany a vypadly všechny tranformátory," popsal Radiožurnálu vznik požáru mluvčí Pražské energetiky Petr Holubec. Příčinu zatím energetici neznají. Ale zřejmě jí byla závada na izolaci jednoho z kabelů. Oheň podle předběžných odhadů způsobil škodu asi za 100 tisíc korun.

Likvidaci požáru komplikoval hustý černý kouř s jedovatými zplodinami a také špatná orientace v zakouřeném rozsáhlém objektu rozvodny, odkud vedou kolektory do okolních čtvrtí. Hasiči už oheň zlikvidovali, stále ale rozvodnu odvětrávají.

Pražské metro zastaveno nebylo, pouze na některých místech nejezdily tramvaje. Pracovníci dopravního podniku ale už přepojili napájení na těchto trasách na jinou rozvodnu. V nejbližších hodinách se podle mluvčího Petra Holubce technikům firmy opět podaří obnovit dodávku elektřiny do všech postižených částí.

Z jiného důvodu byla zkomplikována i doprava na trase pražsého metra C. Mezi stanicemi Florenc a Nádražím Holešovice byl přerušen provoz kvůli závadě na vysokonapěťovém kabelu za stanicí Florenc od 17:40 hod do 19:10 hod.

Milan Kopp, Blanka Černá, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme