Nejvyšší stupeň požárního poplachu: na Vyškovsku v noci hořela skládka, oheň už je pod kontrolou

Hasiči již od úterního večera bojují s požárem skládky u Kozlan na Vyškovsku. Na místo byly povolány více než tři desítky jednotek hasičů, oznámil ve středu ráno mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Byl vyhlášen nejvyšší stupeň požárního poplachu. Nebezpečné koncentrace škodlivin v ovzduší hasiči nezjistili.

Kozlany (Vyškovsko) (Aktualizováno: 7:45 6. 6. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár skládky u Kozlan na Vyškovsku | Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Oznámení o požáru dostali hasiči v úterý před 21:30. „Požár zasáhl plochu asi 80 krát 80 metrů dosud nezhutněného komunálního odpadu, což vedlo k rychlému šíření plamenů. Jednotky proto nasadily proti ohni kromě vody také smáčedlo a pěnu,“ popsal situaci mluvčí.

„Okolí požářiště monitorovala naše mobilní chemická laboratoř. Nenaměřila v ovzduší žádné nebezpečné koncentrace,“ doplnil Mikoška. Ve středu před 02.00 dostali hasiči oheň pod kontrolu, ale na místě nadále zasahují. Skládku rozhrabává místní těžká technika a na místo dorazí i hasičské pásové rypadlo.

Mikoška ráno řekl, že se počet jednotek zredukoval na 12. „Na 08.00 přijede těžká technika z Jihlavy s bagrem. Vystřídá těžkou techniku, která tam zasahovala dosud. Nadále bude odpad prohrabávat a převracet. Budeme to prolévat,“ uvedl.

Podle něj nejspíš nevznikla žádná škoda, protože hořel odpad. Nikdo se nezranil. Příčina požáru ke zatím neznámá.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme