Na ďáblické skládce hořel odpad. Kouř způsobil nižší viditelnost na D8, hasiči nedoporučují lidem větrat

Pražští hasiči po půlnoci likvidovali požár lisovaných balíků s odpadem na volném prostranství na skládce v Ďáblicích. Oheň během noci uhasili, doporučili nicméně lidem v okolí, aby kvůli nepříjemnému zápachu z kouře nevětrali. Informoval o tom mluvčí hasičů Martin Kavka.

Praha (Aktualizováno: 7:20 5. 11. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě zasahovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

Na místě zasahovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu | Zdroj: Hasiči Praha/Twitter

Kouř zasáhl Ďáblice a část Střížkova, chemici začali měřit koncentrace škodlivin v ovzduší. Doporučujeme obyvatelům v této oblasti nevětrat, uvedl v noci Kavka. Kouř způsobil také nižší viditelnost v okolí skládky, zejména na dálnici D8 a některých ulicích na Proseku a v Ďáblicích.

Požár vypukl na ploše asi 30 krát deset metrů, balíky byly uskladněny do výšky čtyř metrů. Na místě zasahovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek, vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Hasiči pomocí nakladače rozhrabávali odpad a do 4.49 hasili skrytá ohniska. Příčinu požáru šetří hasičský vyšetřovatel, s ohledem na požár odpadu budou škody minimální, uvedli hasiči na svém twitteru. 

oro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme