V Rychnově nad Kněžnou hoří hala s balíky sena. Hasiči dostali požár pod kontrolu

Hasiči v Rychnově nad Kněžnou likvidují požár haly, kde jsou uskladněny balíky slámy. Vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Rychnov nad Kněžnou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě požáru zasahovalo sedm jednotek hasičů (ilustrační foto). | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

U požáru haly v Rychnově zasahovalo podle posledních informací sedm jednotek hasičů a musela být zřízena kyvadlová doprava vody na místo.

Původně hasiči odhadovali, že by v hale mohla být až tisícovka balíků slámy. Později ale mluvčí upřesnila, že je balíků pouze kolem 70, a škoda tak bude v řádu statisíců korun.

Na západě Slovenska se zřítilo malé letadlo. Z tříčlenné posádky nikdo nepřežil, zřejmě šlo i o Čechy

Číst článek

Stupně poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu. Příčina vzniku požáru je zatím neznámá.

Požár nahlásilo hasičům zhruba ve 20.30 několik lidí nezávisle na sobě, protože byl vidět z dálky. Když hasiči dorazili na místo, byl požár podle mluvčí v pokročilé fázi. „Budeme používat místní nakladač na vyvážení balíků,“ uvedla.

Kolem 21.30 hasiči oznámili, že dostali požár pod kontrolu a dál se nešíří.

Ve skladovacím prostoru bylo požárem zasaženo asi 70 balíků staré slámy. Škoda se bude předběžným odhadem pohybovat ve vyšších řádech statisíců korun. Příčina vzniku události nebyla zatím stanovena, vyšetřování bude pokračovat ohledáním požářiště zítra.

21:50 – 27. 08. 2021

8

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme