Brazílie 4:1 Jižní Korea

Bývalý lihovar ve Stráži nad Nežárkou zachvátily plameny, na místě zasahovali hasiči

Ve Stráži nad Nežárkou hořel bývalý lihovar. Oheň zasáhl v neděli celý objekt včetně střechy. Lidé uvnitř nebyli. Příčinu požáru hasiči zatím neznají. Požár, který jim byl nahlášen v neděli v 16:48, měli už navečer pod kontrolou. Jde o objekt určený k demolici. Škoda bude pravděpodobně nulová, informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Stráž nad Nežárkou (Jindřichohradecko) (Aktualizováno: 6:25 4. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár ve Stráži nad Nežárkou | Zdroj: HZS Jihočeského kraje

Na místo vyjely jednotky hasičů z Třeboně, Jindřichova Hradce a další jednotky dobrovolníků. Vzhledem k množství vyslané techniky operační důstojníci krátce před půl šestou vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. „Plně zasažen je celý objekt. Žádní lidé uvnitř nejsou,“ popsala Matějů.

Hasiči na místě zřídili čerpací stanoviště pro dodávku vody. Požár zasáhnul objekt bývalého lihovaru. V době příjezdu hasičů hořela jeho přibližně třetina plamenným hořením. Další části byly ve velmi špatném stavu - rozpadlé zdi, propadlá střecha. Hasiči průzkumem zjistili, že uvnitř lihovaru nikdo není. Dále se jim podařilo zabránit rozšíření požáru i na velmi zničené části budovy.

Nulová škoda

Vzhledem k tomu, že objekt je určen k demolici, je výše vzniklé škody nulová. Příčinu vzniku požáru šetří vyšetřovatel.

Dohašení všech ohnisek zabralo hasičům přibližně další dvě hodiny. Poté jednotky místo postupně opouštěly.

Jihočeští hasiči zasahovali o víkendu i 2. března u požáru skladu slámy v Ratibořských Horách na Táborsku. Likvidovali požár 65 balíků řezané slámy v průjezdném skladovacím prostoru.

Požárem zasažený sklad byl oddělen od další části haly plechovou konstrukcí, za kterou bylo uskladněno a před požárem uchráněno 24 tun hnojiva. Škoda je 150 000 Kč, hodnota uchráněného majetku činí 10 milionů Kč. Příčinu požáru hasiči vyšetřují.

dbr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme