V Suchonicích na Olomoucku hoří dřevozpracující provoz. Škoda přesáhne osm milionů korun

Škodu za více než osm milionů korun způsobil noční požár provozu na zpracování dřeva v obci Suchonice na Olomoucku. Plameny zachvátily velkou plochu a zničily desítky tun uskladněné dřevní hmoty i část technologie. Na místě zasahují desítky hasičů. Při požáru zatím nebyl nikdo zraněn, příčina se bude vyšetřovat. Informoval o tom v sobotu mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Suchonice (Olomoucko) (Aktualizováno: 10:23 21. 3. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v provozu na výrobu dřevní štěpky v Suchonicích byl hasičům nahlášen krátce po druhé hodině. Plameny zasáhly plochu zhruba 50 krát 20 metrů a desítky tun materiálu. Hořel i štěpkovací stroj.

Zásah hasičům podle Hošáka komplikuje silný vítr. „Dalším nepříznivým faktorem je intenzivní žár při hoření i pokles tlaku v hydrantové soustavě,“ uvedl Hošák.

Vodu k zásahu vozí cisterny. Hasiči v noci ochlazovali zasaženou technologii, stroje i vyvážecí techniku.

Hasiči budou v areálu provozu zasahovat ještě několik hodin, aby dohlédli na bezpečné vyhoření zbytku paliva. „V tuto chvíli je vyhořelá část odhadována na dvě třetiny skladovaného paliva,“ podotkl Hošák.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme