V Jizerských horách hořelo 12 hektarů lesa, hasičí mají požár pod kontrolou a likvidují zbylá ohniska

Požár zasáhl ve středu odpoledne asi 12 hektarů lesa v prudkém svahu na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách. Hasiči ho večer dostali pod kontrolu a předpokládají, že v průběhu noci se jim ho podaří zcela uhasit. Informovala o tom krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Tanvald (Jablonecko) (Aktualizováno: 20:31 8. 5. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Dohašují se skrytá ohniska,“ uvedla mluvčí. Příznivá je i předpověď počasí, podle ní má začít po půlnoci pršet. 

Oheň zasáhl mladý lesní porost v příkrém svahu. „Stromky mají na výšku šest až osm metrů,“ uvedla mluvčí hasičů. Hasiči museli kvůli zakouření zasahovat v dýchací technice a vodu dopravovali k místu požáru kyvadlově, čerpací stanoviště měli u řeky Kamenice.

Popadané stromy i požáry. Kvůli silnému větru měli hasiči v Libereckém kraji už 40 zásahů

Číst článek

Hasičům pomáhal při hašení za světla vrtulník, vodu do bambivaku si nabíral z vodní nádrže Souš. „Vrtulník provedl celkem 14 shozů,“ dodala Štrauchová.

Policisté nemuseli kvůli požáru uzavřít žádnou komunikaci kromě cesty směrem k rozhledně na vrcholu kopce. „Vozidlům je tam stejně vjezd zakázán kromě dopravní obsluhy,“ řekla regionální mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová.

Požár byl hasičům nahlášen v 15.39. Původně hořelo na ploše 50 krát 50 metrů, vlivem silného větru se ale oheň rychle rozšířil. „Zasažena je plocha asi 400 krát 200 metrů,“ uvedla nejprve Štrauchová. Později se plocha rozšířila na 600 krát 200 metrů. 

Vyhlášen byl III. stupeň poplachu, do hašení se zapojilo zhruba 70 hasičů ze 16 jednotek. Zásah komplikuje nepřístupný terén. „Je to z druhé strany než jsou sjezdovky. Je to mladý lesní porost v příkrém svahu, stromky mají na výšku šest až osm metrů,“ uvedla mluvčí hasičů.

V Libereckém kraji ve středu likvidovali hasiči už jeden menší požár lesa v Jestřebí na Českolipsku. Hořelo tam na ploše 50 krát 50 metrů.

aku, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme