V teplárně na Hlinsku zasahují tři jednotky hasičů. Pomáhá jim i speciální vůz vybavený zařízením Cobra

V teplárně na Hlinsku hoří zaizolovaný kouřovod, ohniska požáru jsou skrytá. Na místě zasahují tři jednotky hasičů, které mají k dispozici hasičský automobil vybavený vysokotlakým řezacím a hasicím zařízením Cobra, uvedla na webu pardubických hasičů jejich mluvčí Vendula Horáková.

Tento článek je více než rok starý.

Hlinsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V teplárně na Hlinsku hoří zaizolovaný kouřovod, ohniska požáru jsou skrytá. Na místě zasahují tři jednotky hasičů.

V teplárně na Hlinsku hoří zaizolovaný kouřovod, ohniska požáru jsou skrytá. Na místě zasahují tři jednotky hasičů. | Foto: HZS Pardubického kraje

Zařízení Cobra je schopné pomocí vysokotlakého proudu vody s abrazivem proříznout jakoukoliv konstrukci. Hasiči na místo povolali i speciální plynový hasicí automobil ze stanice Pardubice. Toto vozidlo je vybavené hašením pomocí oxidu uhličitého.

Hasiči na místě prováděli měření teploty termokamerou. Požár dle slov vyšetřovatele hasičů je mezi kotlem a ventilátorem, který horký vzduch žene do komína. Příčina i výše škody jsou zatím neznámé a budou předmětem vyšetřování.

Teplárenská společnost Hlinsko byla založena v roce 1995 a zabývá se výrobou a rozvodem tepla a teplé užitkové vody na sídlišti v Hlinsku. Podnik vlastní město.

vin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme