V teplárně na Hlinsku zasahují tři jednotky hasičů. Pomáhá jim i speciální vůz vybavený zařízením Cobra

V teplárně na Hlinsku hoří zaizolovaný kouřovod, ohniska požáru jsou skrytá. Na místě zasahují tři jednotky hasičů, které mají k dispozici hasičský automobil vybavený vysokotlakým řezacím a hasicím zařízením Cobra, uvedla na webu pardubických hasičů jejich mluvčí Vendula Horáková.

Hlinsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V teplárně na Hlinsku hoří zaizolovaný kouřovod, ohniska požáru jsou skrytá. Na místě zasahují tři jednotky hasičů. | Foto: HZS Pardubického kraje

Zařízení Cobra je schopné pomocí vysokotlakého proudu vody s abrazivem proříznout jakoukoliv konstrukci. Hasiči na místo povolali i speciální plynový hasicí automobil ze stanice Pardubice. Toto vozidlo je vybavené hašením pomocí oxidu uhličitého.

Hasiči na místě prováděli měření teploty termokamerou. Požár dle slov vyšetřovatele hasičů je mezi kotlem a ventilátorem, který horký vzduch žene do komína. Příčina i výše škody jsou zatím neznámé a budou předmětem vyšetřování.

Teplárenská společnost Hlinsko byla založena v roce 1995 a zabývá se výrobou a rozvodem tepla a teplé užitkové vody na sídlišti v Hlinsku. Podnik vlastní město.

vin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme