Policisté podezřívají dva nezletilé, že způsobili požár v bývalé textilce Karnola

Policie podezírá dva nezletilé, že způsobili požár v bývalé textilce Karnola v Krnově na Bruntálsku. Jak přesně požár vznikl, policisté stále zjišťují. Budovu zachvátily plameny v polovině prosince. Bývalá přádelna s historicky cennou vzorkovnou byla od roku 2010 kulturní památkou.

Krnov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Bruntálští kriminalisté zjistili v průběhu prověřování informace, které směřují ke dvěma nezletilým osobám. I nadále policisté pokračují ve zjišťování okolností, za jakých k požáru došlo,“ informovala policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Požár v bývalé textilce Karnola mohl někdo založit úmyslně, myslí si místostarosta Krnova

Číst článek

Více informací ale podle ní policisté nemohou uveřejnit.

„Aktuální stav řízení však neumožňuje poskytnutí detailnějších informací. Doplnit lze, že poskytnutí detailních informací k nezletilým zapovídá též zákon," uvedla Holčáková. Není tedy jasné, zda šlo o úmysl nebo nešťastnou náhodu.

Areál bývalé textilky, v němž mělo vzniknout textilní muzeum, vyhořel 20. prosince. Oheň nejvíc řádil právě ve vzácné památkově chráněné vzorkovně látek, která se dochovala ve stavu posledního pracovního dne.

Nejstarší kusy cenné sbírky vzorníků látek pocházely z posledních tří desetiletí 19. století. Oheň ale zničil 90 procent vybavení dílny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme