Škoda po požáru trampolínového centra ve Vysočanech je zhruba 20 milionů. Další osud objektu určí statik

Škodu po pátečním požáru trampolínového centra v pražských Vysočanech vyšetřovatel odhaduje na 20 milionů korun. O stavu budovy, u které se při požáru zřítila část střechy a hrozí zřícení štítové stěny, rozhodne v následujících dnech statik. Uvedl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Požár byl zřejmě způsoben nedbalostí, nebo byl založen, vyšetřovatelé vyloučili vznik ohně od technické závady, oznámil mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

Praha (Aktualizováno: 12:51 10. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči zasahovali v areálu trampolínového centra od pátku večer | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Trampolínové centrum bylo tři týdny mimo provoz a uvnitř nikdo nebyl. Podle Hulana na místo požáru přijeli vyšetřovatelé i se psem vycvičeným na vyhledávání látek urychlujících hoření. „Už nyní můžeme s největší pravděpodobností vyloučit, že by požár vznikl vlivem technické závady. Budova je totiž již přibližně 14 dní odpojena od veškerých energií,“ uvedl policejní mluvčí.

Kriminalisté proto pracují s pravděpodobnějšími možnostmi, jak oheň vypukl. „Požár vznikl buď vlivem něčí nedbalosti, nebo že požár někdo založil úmyslně,“ popsal vyšetřovací verze Hulan.

K požáru hasiči vyjížděli v pátek po 20.00. Budova na ploše 30 krát 50 metrů byla požárem zasažena v plném rozsahu. Poté se zřítila část střechy haly, ve které hořel převážně molitan a vybavení sportovního centra. Z hořící budovy stoupal hustý dým. Postupně na místě zasahovalo 80 hasičů. Ještě po páteční půlnoci na místě zůstala dvě hasičská družstva a výšková technika kvůli dohašování, uvedl Kavka.

Požár haly trampolínového centra se podařilo dostat pod kontrolu, škoda půjde do desítek milionů

Číst článek

Chemici pražských hasičů a laboratoře z Kamenice měřili koncentrace nebezpečných látek v ovzduší, výsledek byl negativní. Velitel zásahu povolal na místo Český červený kříž, který pro zasahující hasiče zajistil zázemí. Obyvatelům v okolí policie doporučila, aby omezili větrání svých bytů.

Asi po 90 minutách od vzniku požáru se plameny dál nešířily, stále ale hrozilo zřícení jižní štítové stěny haly. „Po zhodnocení stavu stěny v 00.50 hodiny bylo rozhodnuto, že stržení je v tuto chvíli riskantní. O dalším řešení stavu budovy rozhodne statik během následujících dnů,“ uvedl Kavka.

V hale do října působilo centrum Freestyle Kolbenka. Centrum koncem října na facebooku k uzavření haly uvedlo, že majitel haly centrum na jaře požádal o razantní zkrácení nájemní smlouvy. Podle centra chtěl majitel halu zbourat a postavit na místě lukrativnější nemovitost. V objektu proto v době požáru nikdo nebyl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme