Požár haly trampolínového centra se podařilo dostat pod kontrolu, škoda půjde do desítek milionů

Pražským hasičům se během páteční noci podařilo dostat pod kontrolu požár v Kolbenově ulici ve Vysočanech. Na místě zasahovalo podle jejich mluvčího Martina Kavky pět jednotek profesionálních hasičů a tři jednotky dobrovolných. Požár se zatím ale nepodařilo lokalizovat, a navíc hrozní pád jedné zdi objektu. Zásah proto bude podle posledních odhadů trvat až do sobotního rána.

Aktualizujeme Praha (Aktualizováno: 23:22 9. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v trampolínovém centru | Zdroj: HZS hlavního města Prahy

„Jižní štítová stěna akutně hrozí pádem na přilehlou budovu autoservisu, stahujeme se na obranu autoservisu,“ uvedl Kavka na twitteru. S ohledem na větší počet vyslaných jednotek byl vyhlášen druhý stupeň poplachu.

Zároveň dodal, že práce zatím probíhají pouze z vnějšku budovy a strop haly se již zřítil. Na místo míří i těžká technika ze Zbirohu.

Hasiči nemuseli z budovy nikoho evakuovat a podle majitele objektu by se v něm ani nikdo nacházet neměl. Přesto na místo dorazila i záchranná služba. Podle mluvčího hasičů bylo centrum poslední zhruba tři týdny nevyužívané.

Policisté pak na svém twitterovém účtu lidem doporučili, aby omezili větrání, přestože nehrozí bezprostřední nebezpečí. Z požářiště však stále stoupá hustý černý dým.

Na místo přijeli také chemici z laboratoře v Kamenici, kteří průběžně měří zplodiny v ovzduší. Výsledky jsou zatím negativní.

Hasičský vyšetřovatel poté podle informací na twitteru odhadl škodu na několik desítek milionů.

Podle facebookového profilu centra Freestyle Kolbenka byla hala z provozních důvodů uzavřena od konce října, kdy majitel nemovitosti odpojil sportovní halu od energií kvůli neshodám o dalším pronájmu.

pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme