Při požáru ubytovny v Plzni se zranil muž, který před ohněm prchal skokem z okna

Při požáru ubytovny v Lobezské ulici v Plzni se v sobotu dopoledne zranil muž, který vyskočil z okna. Muž, ročník 1988, byl nejprve přijat ve Fakultní nemocnici v Plzni, odkud byl převezen na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Dalšího zraněného ošetřili záchranáři na místě. Většina z 80 ubytovaných se již do ubytovny vrátila, řekla policejní mluvčí Ivana Jelínková. Příčinu a okolnosti požáru policie vyšetřuje.

Plzeň (Aktualizováno: 18:26 6. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňská ubytovna po požáru. | Zdroj: ČTK/PR/HZS Plzeňského kraje

Zraněného muže ve vážném stavu přijala nejprve Fakultní nemocnice v Plzni. „Zraněný utrpěl rozsáhlé popáleniny, takže byl převezen na popáleninové centrum do nemocnice na Vinohradech,“ řekl administrátor plzeňské nemocnice Josef Černý.

V Kutné Hoře hořela v noci ubytovna. Záchranáři na místě objevili mrtvého, čtyři lidé byli zraněni

Číst článek

Požár, který provázel výbuch, vypukl kolem 11.00. „Nemůžeme s určitostí říct, zda byl nejprve požár či výbuch, nehoda se stále vyšetřuje. Hořelo v jedné místnosti, je zde patrná vyboulená zeď,“ uvedl řídicí důstojník krajských hasičů Jaroslav Hrdlička.

Na místo byl povolán statik, který podle Jelínkové prověří místnost, kde hořelo. Do ostatních místností se již vrátili ubytovaní, kteří byli podle Vítězslava Sladkého z krajské záchranné služby bez zranění.

Přivolaný policejní vyšetřovatel ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů podle Jelínkové nevyloučil technickou závadu, úmyslné zapálení ani nedbalost. Na místo byl povolán policejní pes na vyhledávání akcelerantů. „Kriminalisté s největší pravděpodobností zahájí úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ uvedla Jelínková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme